Ф'юзинг, плавлення скла

Ф'юзинг, плавлення скла Фьюзинг скла (від англійського fuse) також відома як техніка спікання (плавлення скла). На сьогоднішній день цією технологією нікого не здивуєш, але вона по праву завоювала свою нішу шанувальників та клієнтів. По суті, плавлення скла дає додаткові можливості в реалізації складних декораціях та хитромудрих інтер'єрних рішеннях, коли потрібно щось легке виділити кольоровою гамою. При цьому колірна гама повинна мати фактуру, інакше кажучи, структурні, не схожі між собою шари.

Суть ф'юзингу скла можна описати так: на виробництво надходить ескіз, візуалізація або фото майбутнього вітража, майстер спочатку вирізає, потім склеює шматки скла, гранул та інших необхідних елементів відповідною кольоровою гамою між собою і переносить все на чистий шар скла. Після цього цей вітраж надходить у піч, де поступово, аж до доведення температури до 850 градусів за Цельсієм, вітраж набуває остаточного вигляду. Зазвичай для цього достатньо від 15 до 18 години.

Технологію ф'юзингу скла можна використовувати для виготовлення: вставок у дверні отвори, як скляні двері, стільниці, як панно, душові кабіни, як перегородки, у склопакетах, як елементи декору інтер'єру, дзеркала тощо.

Варто зауважити, що ф'юзинг скла, по суті, дещо нівелює звичне призначення скла і навіть можливо перевантажує інтер'єр. Але бувають випадки, коли потрібно скло не фарбувати і надати йому більш живої фактури, тоді справжні цінителі гідно оцінять цю технологію.